nic nic Novinky Downloady Projekty Odkazy Fórum Ostatní nic

Projekty

Pokud se chcete dozvědět něco o mých předhozích projektech a mých plánech do budoucna, jste na správné adrese. Pokud vás to nezajímá, nečtěte to! :o)

Nové projekt

Rozhodl jsem se, že o zatím rozpracovaných projektech sem psát nebudu. Až to bude hotové, samozřejmě se o tom všichni dozvíte, ale do té doby si to raději nechám pro sebe. Jednak se mě totiž neustále někdo ptá, kdy už to bude, a druhak byly mé původní časové odhady veskrze optimistické a vývoj jde pomaleji než jsem původně čekal. Nebudu proto uvádět ani další popis, ani bližší data, dokud si nebudu zcela jistý.

Fantasy GameBook Engine

Tak tahle věcička vznikla navzdory své náročnosti (oproti předchozím mým výtvorům) docela rychle. Bylo to takhle - 22.10.2004 jsem se rozhodl, že nainstaluju Delphi a naučím se v něm. Předtím jsem měl Delphí CD už asi dva roky, ale nikdy jsem to nějak výrazně nepochopil (pořád jsem tam hledal příkazovou řádku, holt zvyky z Pascalu se nezapomínají :o). No každopádně jsem se rozhodl naučit se Delphi a jak jinak, než při dělání něčeho zajímavého. A tak vznikl FGBE. Nápad udělat engine na pořádné rpg gamebooky jsem dostal poté, co jsem slyšel o Lushlifovském vyvíjeném editoru na textovky. Když můžou mít vývojové prostředí textovky, tak proč ne gamebooky. Původní idea byla naprosto megalomanská, představoval jsem si přehledné vlastní vývojové prostředí připomínající Delphi a možnost jednoduše přetahovat komponenty příšer, místností atp. Z tohohle ale brzy sešlo, takže z toho nakonec vznikl jen interpreter a skriptovací jazyk, což, uznejte sami, stejně není zas tak málo.

Paradoxem je, jak FGBE vznikl rychle. Když si uvědomím, že od nainstalování delphi uběhl zhruba jeden a půl měsíce... Jádro programu, tedy načítání a zpracovávání scriptů z data.gbs bylo ještě rychleji - už za první týden. Pak se práce trochu zpomalily, protože jsem musel dělat blbůstky jako rpg systém, souboje atd... Ale přiznám se vám, jsem pořádně vyšťávenej a už se těším, až dám do Nového roku relax. V poslední době jsem fakt kromě dělání FGBE a těchto stránek nedělal nic jiného (no dobře, ještě jsem chodil do školy...).

Co tedy bude dál? No jak jsem řekl, dám cca měsíc psychický odpočinek, protože už je toho na mě moc. No a potom? Kdo ví... Už delší dobu jsem se plánoval naučit DirectX grafiku v Delfách, zpočátku asi DelphiX nebo Power Draw... Takže možná vzniknou nějaké malé nehratelné blbůstky, na kterých se budu učit programovat. Každopádně vás budu průběžně informovat, nic vám neuteče, nebojte! Na další hru nebo zajímavý program si ale nejspíš ještě nějakou dobu počkáme...

Jan Jirkovský & Sosol Interactive